GMINNY  RAJD  ROWEROWY  12 MAJA  2024  ROKU

W niedzielę 12 maja, odbył się Gminny Rajd Rowerowy i turniej sportowy, organizowane przez Wójta Gminy Jakubów przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Gminy Jakubów, w ramach zadania publicznego pn. „Sport to zdrowie”, dofinansowanego ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.

Po krótkim powitaniu i odczytaniu regulaminu rajdu przez Panią Wójt, miłośnicy rowerów wystartowali o godz. 14.00 sprzed budynku Urzędu Gminy w Jakubowie. Wśród zgromadzonych uczestników znaleźli się nie tylko mieszkańcy naszej gminy ale całego powiatu. Dla rowerzystów przygotowano drobne upominki, które były przekazywane na starcie rajdu.

Po pokonaniu trasy, na terenie OSP Moczydła na wszystkich rowerzystów, którzy bardzo licznie dopisali, czekała pyszna grochówka, przygotowana przez Panie kucharki ze Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie Nowym oraz smaczne ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich Moczydłach.

Gminna Orkiestra Dęta gmin Jakubów i Stanisławów powitała rowerzystów koncertem na świeżym powietrzu.

Odbyły się również zawody sportowe, rozegrane w różnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy zawodów otrzymali pamiątkowe puchary, medale, nagrody rzeczowe i dyplomy.

Ponadto Pani Wójt Hanna Wocial podsumowała akcję sprzątania świata ,,KGW i OSP dla środowiska 2024’’na terenie Gminy Jakubów.  Bardzo serdecznie podziękowała za włożony trud i zaangażowanie mieszkańców w porządkowanie swoich sołectw, nagrodami pieniężnymi oraz pamiątkowymi dyplomami.

Z okazji 100–lecia istnienia, na mecie rajdu swoje stoisko prezentował Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim o/ Jakubów, który był jednocześnie sponsorem wydarzenia.

Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Policji, strażaków OSP, pogotowia ratunkowego za nadzór i zabezpieczenie trasy rajdu.

 

Opracowała:

Ewelina Bankiewicz

 

Accessibility