Stół z babami Wielkanocnymi

10 kwietnia 2022 roku po raz drugi w Gminie Jakubów a po długiej przerwie Covidowej odbyły się uroczystości Wielkanocne połączone z konkursem na „Najpiękniejszą plamę Wielkanocną w Gminie Jakubów” oraz „Najlepszą babę Wielkanocną w Gminie Jakubów w 2022”.
Główne obchody odbyły się na terenie Parafii p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Mistowie. Uroczystą mszę celebrował Ojciec Marcin Borządek.
Dopisali zaproszeni goście a wśród nich Pan Poseł Daniel Milewski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Janina Ewa Orzełowska, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR Pani Jolanta Bąk, Sekretarz Powiatu Pani Iwona Warszawska – Lulko oraz Panie z Ukrainy, które obecnie zamieszkują w parafii w Mistowie.
Podczas procesji swoje okazałe palmy prezentowały Koła Gospodyń oraz Szkoły Podstawowe z terenu Gminy. Wszyscy w przygotowanie włożyli bardzo dużo czasu i umiejętności twórcze miło było podziwiać.

Zostało zaprezentowanych 18 palm, z których na podium uklasowały się:
1 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Aleksandrowie, 2 miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Mistowie, 3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Jakubowie.
Za zaszczytne miejsca na podium otrzymano nagrody pieniężne
w wysokości 500 zł za 1 miejsce, 400 zł za 2 miejsce oraz 300 zł za 3 miejsce. Pozostałym miejscom poza podium, Pani Wójt Hanna Wocial wręczyła po 200 zł nagrody za uczestnictwo w tym konkursie.

Dodatkowo zaproszeni goście wręczyli wyróżnienia za palmę i tak: Poseł Daniel Milewski dla KGW Łaziska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska dla Szkoły Podstawowej w Mistowie i Sekretarz Powiatu Pani Iwona Warszawska – Lulko dla KGW Wiśniew.
Ponadto w remizie OSP Mistów odbył się konkurs na babę Wielkanocną. Do konkursu przystąpiło 12 Kół Gospodyń Wiejskich z naszego terenu. 1 miejsce zajęło KGW Moczydła z nagrodą pieniężną 250 zł, 2 miejsce KGW Kamionka 200 zł i 3 miejsce KGW Jędrzejów Nowym – 150 zł. Wszyscy pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody pieniężną w wysokości 100 zł na każde Koło Gospodyń.

Wszystkie baby były piękne i smaczne. Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie aby wyłonić zwycięzców.
Goście mieli możliwość degustacji tych wspaniałych kolorowych wypieków i skosztowania potraw wielkanocnych przygotowanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Mistowie.

Uroczystość była miejscem złożenia świątecznych i wyjątkowych życzeń przez Panią Wójt Hannę Wocial.

Accessibility