Znana i lubiana aktorka Edyta Jungowska zabrała dzieci ze szkoły podstawowej w Jakubowie w świat książek skandynawskich w tym książek norweskich. Opowiadała ciekawostki o autorach i bohaterach.
logotypy i napis: „Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”

Znana i lubiana aktorka Edyta Jungowska zabrała dzieci ze szkoły podstawowej w Jakubowie w świat książek skandynawskich w tym książek norweskich. Opowiadała ciekawostki o autorach i bohaterach. Czytała fragmenty literatury w niezwykle zajmujący sposób, włączając w to słuchaczy i angażując do współtworzenia czytanych opowieści. Przywołała znane postaci takie jak Pippi, dzieci z Bullerbyn i zupełnie nowych bohaterów z mniej znanych dzieł literatury norweskiej. Dzięki spotkaniu dorośli mogli powrócić w świat dzieciństwa, a uczestniczące w nim dzieci mogły poznać skandynawskich bohaterów i dzięki ich przygodom odkryć kulturę północy Europy. Ponadto uczestnicy zdobyli garść informacji o pracy wydawniczej, procesie powstawania książek oraz audiobooków i drodze literackiej, jaką przechodzi dzieło pisane.

W ramach spotkania z literaturą norweską dzieci otrzymały w upominku książki norweskich autorów.

Spotkanie z literaturą norweską odbyło się dzięki projektowi „COOLtura jest COOL”. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów” współfinansowanemu ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Paulina Piotrowska

Logotypy i napis: Projekt jest dofinansowany w ramach Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021.
Accessibility