24 grudnia to wyjątkowy dzień każdego roku, dzień, który powinien być spędzany  w gronie rodziny i najbliższych osób. Tradycją lat ubiegłych było organizowanie wspólnie przez Panią Wójt Gminy Jakubów – Hannę Wocial i Proboszcza Parafii w Mistowie – o. Marcina Borządka, Wigilii dla samotnych, w tym roku ze względu na pandemię nie było to możliwe.

Wiele osób z terenu Gminy Jakubów tegoroczną Wigilię spędziło w samotności, jednak ze świadomością, że są ludzie, którzy o nich pamiętają, i dostarczyli im potrawy wigilijne, świąteczne upominki, opłatek i karty z życzeniami.

W wigilijny poranek 2020 r. wolontariusze: Wójt Hanna Wocial i Cezary Wocial, radni: Piotr Ciarkowski, Leszek Miąsek, Jacek Kot, Wanda Dąbroś, Krzysztof Domański, Marzanna Kosieradzka, sołtysi: Dorota Dębowska, Marta Krusiewicz, Emil Adamkiewicz, Kamil Ankersztajn, Andrzej Żaboklicki,  o. Marcin  Borządek,  s. Edyta Klejn, s. Joanna Pruszkowska z Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Mistowie, dzielnicowy- sierżant sztabowy Krzysztof Krajewski, druhowie: Maciej Łoboda, Daniel Ratajczyk, Krzysztof Kaczmarek – OSP Łaziska, Czesław Komuda, Dariusz Kopczyński – OSP Wiśniew,  Przewodnicząca KGW Jędrzejów Nowy i Stary Barbara Wojdyga, pracownicy urzędu: Aneta Książek, Sławomir Krusiewicz dostarczyli podarunki dla 63 samotnych osób z terenu Gminy Jakubów. P. Wójt Hanna Wocial podziękowała wszystkim za ich zaangażowanie w niesienie pomocy innym, a o. Marcin pobłogosławił to „dzieło”.

Było to niezwykłe wydarzenie zarówno dla osób obdarowanych, jak i dla wolontariuszy. Widok łez wzruszenia i radości okazał się czymś bezcennym, pozostającym w pamięci wolontariuszy na długi czas.

Opracowała:

Insp. Aneta Książek

 

Accessibility