Na zdjęciu widzimy rodzinę, składającą się z czterech osób, cieszącą się zimowym czasem. Na śniegu siedzi kobieta i mężczyzna, ubrani w zimowe kurtki i czapki, a między nimi jest małe dziecko w ciepłych ubraniach. Po prawej stronie zdjęcia jest kolejne dziecko siedzące na sankach z czerwonymi elementami i kocem w tradycyjnym wzorze. Cała scena odbywa się na tle śnieżnego krajobrazu, sugerując, że rodzina może być na zimowym wypoczynku lub wakacjach. Na górze zdjęcia znajduje się tekst "FERIE ZIMOWE CZAS START!" napisany dużymi literami. Słowo "FERIE" jest wyróżnione większą czcionką i innym kolorem. Całość sugeruje, że jest to grafika promująca zimowe wakacje lub przerwę, prawdopodobnie skierowaną do rodzin z dziećmi, zachęcającą do spędzenia tego czasu na śnieżnych aktywnościach lub odpoczynku.

Od 15 stycznia uczniowie z województwa mazowieckiego rozpoczęli zimowy wypoczynek. Ważne, aby wypoczynek był bezpieczny. Dla wielu osób, zwłaszcza dla dzieci
i młodzieży to okazja do aktywnego relaksu oraz wyjazdów. Jednak ten czas niesie ze sobą też wiele zagrożeń. Jak ich uniknąć i bezpiecznie spędzić wolny, zimowy czas?
Na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki znajdują się przydatne informacje dotyczące między innymi bazy wypoczynkowej oraz bezpiecznego wypoczynku. Link poniżej.

Pamiętajmy, aby w okresie wolny od szkoły zapewnić swoim dzieciom opiekę i zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. Przestrzegajmy nasze pociechy przed zagrożeniami jakie mogą spotkać podczas ferii zimowych oraz przypominajmy im o podstawowych zasadach bezpiecznej zabawy w domu i poza nim. Oto kilka z nich:

– bądź odpowiedzialny za siebie i innych;
– zachowaj rozsądek nawet podczas zabawy;
– odpoczywaj aktywnie;
– dbaj o higienę osobistą;
– nie ufaj obcym;
– bądź widoczny – noś odblaski;
– nie strącajmy zwisających z dachów sopli;
– nie doczepiajmy sanek do samochodu; 
– pamiętaj, jak wezwać pomoc: numer alarmowy
112.

Więcej informacji na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja/ferie-zimowe-2024

Accessibility