Na zdjęciach widać bardzo dużą ilość uczestników uroczystości oraz zespoły, które występują na scenie, wyposażenie stoisk, kolorowe dmuchańce. Fajerwerki na niebie

Wyjątkowy Jubileusz 550 – lecia powstania parafii i miejscowości Jakubów to piękne i niecodzienne święto wszystkich mieszkańców Jakubowa, które zobowiązuje do hucznego świętowania.

13 sierpnia 2023 roku na placu przy Autostradzie Wolności odbyły się Jakubinki. Sierpniowa, słoneczna aura sprzyjała integracji mieszkańców Jakubowa, całej gminy, zaproszonych gości i wszystkich przybyłych na to wydarzenie.

Jakubinki  rozpoczęły się wspólnym koncertem Orkiestr Dętych z Jakubowa i Stanisławowa. Następnie głos zabrała Gospodyni wydarzenia Hanna Wocial  -Wójt Gminy Jakubów, która serdecznie przywitała licznie zgromadzonych gości. Byli to min Maria Koc Senator – RP,  Teresa Wargocka, Kamila Gasiuk- Pihowicz, Daniel Milewski – Posłowie na Sejm RP,  Joanna Bala Zastępca Dyrektora Biura Analiz i Strategii KOWR w Warszawie, Kamil Nalewka reprezentujący Marszałka Województwa Mazowieckiego,  włodarze sąsiednich, zaprzyjaźnionych Gmin oraz przedstawiciele instytucji i jednostek powiatowych.

Występy zespołów polskiej muzyki rozrywkowej tj Bayera, Discoboys, E-Maill, Nowator oraz romskiej Patrycji Runo z zespołem, najmłodsi artyści czyli nasze jakubowskie Mażoretki, Arek Braxton- prowadzący imprezę i występujący z zespołem, skupili bardzo dużą ilość świętujących.

Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników czuwali, medycy, policja i druhowie z OSP z terenu Gminy Jakubów.

W tym dniu druhowie z OSP Jakubów i Jędrzejów Nowy serwując napoje i pyszności  grillowe, zbierali fundusze  na elewację remizy OSP Jakubów, zaś wymiana bojowego wozu strażackiego to marzenie druhów OSP Jędrzejów Nowy, którzy również przygotowali loterię fantową z cennymi nagrodami.

Stoiska prezentowały: BS Mińsk Mazowiecki – sponsor strategiczny wydarzenia, Wojewódzki  Inspektorat Ochrony Roślin, KRUS z konkursem dot. bezpieczeństwa w rolnictwie. Laureaci konkursu  otrzymali  cenne nagrody.

KGW Stokrotki z Łazisk i Aleksandrowa zachęcały do degustacji przepysznych kulinarnych przysmaków. Lokalni producenci miodów z własnej pasieki i serów kozich z Moczydeł, rękodzieła torby i biżuteria z żywicy epoksydowej, to tylko niektóre z wystawianych stoisk.

Gminna Biblioteka Publiczna zaprezentowała swoją ofertę kulturalną oraz przygotowała warsztaty   prac artystycznych, wykonywanych na lnianych torbach zakupowych, które uczestnicy mogli zabrać za sobą jako jubileuszową pamiątkę. Z okazji jubileuszu publiczności rozdano 550 balonów, w kolorach herbu Gminy Jakubów.

Wydarzenie odbyło się dzięki wielkiej uprzejmości darczyńców, którzy wsparli finansowo oraz rzeczowo tą inicjatywę. Przedsięwzięcie współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Za co bardzo serdecznie dziękujemy i jesteśmy wdzięczni.

Czerwony napis 25 lat Mazowsze
Accessibility