Galeria zdjęć z Gminnej Olimpiady Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości w Jakubowie
logo modr zólto zielone

14 marca 2023 roku w remizie OSP w Jakubowie odbyła się organizowana przez Gminę Jakubów i Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie/Oddział Siedlce – Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości. Wydarzenie objął honorowym patronatem Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim, który ufundował  część nagród rzeczowych dla uczestników Olimpiady.

W olimpiadzie uczestniczyli  mieszkańcy  gminy Jakubów – członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, radne, sołtyski oraz lokalni liderzy.  Za  przebieg  części testowej Olimpiady odpowiedzialne były:  pani Anna Matyszczak i pani Jolanta Sadoch-Krusiewicz  z MODR oraz pracownicy Urzędu Gminy Jakubów. Uczestnicy olimpiady mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań, z dziedzin dotyczących rolnictwa, zagospodarowania zagrody wiejskiej, żywienia, ekologii i przedsiębiorczości.

Do wyłonienia zwycięzców potrzebne było przeprowadzenie dogrywki w wyniku, której ustalono kolejność 3 pierwszych miejsc. Laureatkami olimpiady gminnej zostały:
I miejsce – pani Jadwiga Gałązka z Wiśniewa,   II miejsce – pani Grażyna Krawczyk-Sokołowska  z Woli Polskiej, III miejsce – pani Angelika Konsalik z Kamionki.

Dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim oraz Gminę Jakubów wręczały zwyciężczyniom: pani Anna Rombel – Dyrektor Oddziału Banku Spółdzielczego w Jakubowie, pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów oraz obecna podczas wydarzenia pani Małgorzata Bańka – kompozytorka, pianistka i wokalistka. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe nagrody rzeczowe.

Oprawę muzyczną i artystyczną wydarzenia zapewniła  pani Małgorzata Bańka, która zaprezentowała utwory do poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego i Haliny Poświatowskiej. Uczestnicy zostali zabrani na przez artystkę na urocze rendez-vous również z piosenką francuską. Wysłuchali przepięknych piosenek o miłości m.in. z repertuaru Edith Piaf, Joe Dassin, Zaz. Koncert był  jednym z działań w realizowanym przez Gminę Jakubów  projekcie pn. „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”, współfinansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru  Gospodarczego na lata 2014-2021.

Spotkania tego typu są doskonałą okazją do integracji, pogłębiania wiedzy, wymiany doświadczeń, a także po prostu, do oderwania się od codziennej rzeczywistości i spędzenia kilku miłych chwil w otoczeniu znajomych.

Opracowała:
Marta Krusiewicz
Zastępca Wójta Gminy Jakubów

Accessibility