Na miejscu jest grupa osób posiadających świadectwo lub certyfikat, z dumą posiadaniac je przed sobą. Stoją jeden w pomieszczeniu, które wygląda na salę konferencyjną lub aulę.

logo modr zólto zielonePo raz kolejny, 13 lutego 2024 roku w Jakubowie odbyła się Gminna Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym i Przedsiębiorczości,  organizowana przez Wójta Gminy Jakubów oraz pracownika MODR Jolantę Sadoch-Krusiewicz. W olimpiadzie wzięło udział 30 osób, mieszkańców gminy Jakubów-liderów w swoim środowisku.

Z ramienia MODR Oddziału Siedlce imprezę przeprowadziła Anna Matyszczak. Po zapoznaniu z regulaminem, uczestniczki rozwiązywały test składający się z 40 pytań  z dziedzin dotyczących rolnictwa, zagospodarowania zagrody wiejskiej, żywienia, ekologii i przedsiębiorczości. Po wypełnieniu testów komisja dokonała ich oceny, a pani Ania  omówiła poprawne odpowiedzi.

W wyniku dogrywki komisja ustaliła kolejność 3 pierwszych miejsc. Laureatkami olimpiady gminnej zostały:

–  I miejsce –   Maria Nowak z Moczydeł,

– II miejsce –  Hanna Rudnicka również z Moczydeł,

– III miejsce – Elżbieta Gromadowska z Jakubowa.

Test wypełniało też kilku panów, którzy poradzili sobie zaskakująco dobrze z niełatwym wcale zestawem pytań.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe – ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Mińsku Mazowieckim, który obchodzi Jubileusz 100-lecia, reprezentowany przez Panią Annę Rombel – dyrektora placówki.

Wydarzeniu towarzyszyła degustacja potraw przygotowanych przez Klub Seniora w Jakubowie oraz koncert muzyczny w wykonaniu P. Władysława Ruszpel i P. Adama Baranowskiego.

Spotkania tego typu są doskonałą okazją do integracji, pogłębiania wiedzy, wymiany doświadczeń, a także po prostu, do oderwania się od codziennej rzeczywistości i spędzenia kilku miłych chwil w otoczeniu koleżanek.

SPONSOR

logo Banku Spółdzielczego w Mińsku Mazowieckim
Accessibility