Można udostępnić grupę osób przed zasłoną. Wyglądają na podekscytowanych i gotowych do dnia premiery wydarzeń lub występu.

I Halowe Młodzieżowe Zawody Sportowo – Pożarnicze etapu gminnego zostały zorganizowane 11 lutego 2024 roku w hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mistowie przez Wójta Gminy Jakubów oraz Zarządu Gminnego ZOSP RP w Jakubowie przy szczególnym zaangażowaniu OSP Mistów oraz KGW Mistów. 

Halowe młodzieżowe zawody sportowo-pożarnicze są formą intensywnego szkolenia pożarniczego dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych. Celem organizacji zawodów dla młodzieżowych drużyn pożarniczych jest w szczególności mobilizowanie do intensywnego szkolenia pożarniczego, ocena stanu wyszkolenia członków młodzieżowych drużyn pożarniczych, popularyzowanie wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej, wyłonienie najlepszych zawodników i drużyn, a także przygotowanie do startu w zawodach wyższego szczebla.

W turnieju wystartowało 10 drużyny w tym: 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt oraz 5 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Chłopców. Każdy z uczestników
5-osobowej drużyny miał do pokonania tor przeszkód. Konkurencja prowadzona była na czas. Najniższy łączny czas całej drużyny gwarantował zwycięstwo w zawodach.
Nad poprawnością wykonywania zadań i pomiarem czasu czuwał zespół sędziowski składający się z druhów z jednostki OSP Jakubów, OSP Jędrzejów Nowy, OSP Łaziska, OSP Wiśniew na czele z druhem Damianem Domańskim .

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy za udział w I Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo – Pożarniczych, natomiast puchar trafił do najlepszej zawodniczki i zawodnika zawodów oraz najlepszej drużyny dziewczęcej i chłopięcej.

W grupie dziewcząt  – indywidualnie pierwsze miejsce zdobyła Julia Kaszewska z  MDP OSP Mistów, natomiast w grupie chłopców zwyciężył Kacper Kuśmierczyk reprezentujący MDP OSP Jędrzejów Nowy.

Kolejność zajętych miejsc w klasyfikacji drużynowej:

Grupa „Dziewczęca MDP”

– I miejsce MDP Łaziska

– II miejsce MDP Jędrzejów Nowy

– III miejsce MDP Jakubów

– IV miejsce MDP Mistów

– V miejsce MDP Wiśniew

Grupa „Chłopięca MDP”

– I miejsce MDP Jędrzejów Nowy
– II miejsce MDP Mistów
– III miejsce MDP Jakubów
– IV miejsce MDP Łaziska
– V miejsce MDP Wiśniew

Szczególne podziękowania za organizację tego wydarzenia kierujemy do druhów z OSP
Mistów którzy przygotowali ww. zawody oraz pozostałym jednostkom z terenu Gminy Jakubów za nadzorowanie nad zawodami i przygotowanie drużyn MDP do udziału
w zawodach, Dyrekcji Szkoły Podstawowej za udostępnienie hali, a Paniom z KGW za słodki poczęstunek.

Zawody te były zawodami eliminacyjnymi. Kolejnym szczeblem zawodów były zawody powiatowe, które odbyły się 17 lutego br. w gminie Stanisławów, gdzie Dziewczęta z MDP Łaziska zajęły II miejsce, a Chłopcy z MDP Jędrzejów Nowy IV. miejsce na podium.

Accessibility