Mazowiecki Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich połączony z 5-leciem działania, w nowej formie Kół Gospodyń w Wiejskich na terenie Gminy Jakubów odbył się 7 czerwca 2024 roku w Gospodarstwie Agroturystycznym u Państwa Elżbiety i Marka Nowickich w Woli Polskiej.
Drugą podniosłą uroczystością w tym dniu był wyjątkowy Jubileusz Złotych Godów 50 –lecie Pożycia Par Małżeńskich z terenu Gminy Jakubów, na którą przybyli Państwo: Grażyna i Artur Czyż z Moczydeł, Jadwiga i Jerzy Domańscy z Ludwinowa, Halina i Stanisław Gniado z Mistowa, Zofia i Mirosław Wójcik z Turku, Józefa i Mieczysław Klepaccy z Jakubowa. Z przyczyn losowych nie pojawili się na uroczystości Państwo: Bogusława i Alfred Galik z Antoniny, Wiesława i Bohdan Koszewscy z Wiśniewa oraz Mirosława i Antoni Wąsowscy z Jakubowa.
Po serdecznych życzeniach Pani Wójt, Jubilaci odnowili swoje przyrzeczenia małżeńskie, oraz zostali odznaczeni w imieniu Prezydenta RP medalami za długoletnie pożycie. Nie mogło zabraknąć marsza weselnego, toru oraz szampana dla wszystkich Jubilatów oraz przybyłych gości. Swoją obecnością tego dnia zaszczycili nas: Pan Kamil Nalewka – Zastępca Dyrektora w Mazowieckim Zarządzie Nieruchomości w Warszawie, Pan Damian Domański Przewodniczący Rady Gminy Jakubów, dyrektorzy szkół z terenu gminy, radni oraz sołtysi.
Z okazji 5 urodzin wszystkie piętnaście kół z terenu gminy, otrzymały od Wójta Gminy prezenty oraz listy gratulacyjne.
Podczas tego plenerowego wydarzenia zostały rozstrzygnięte dwa konkursy, adresowane do Kół Gospodyń Wiejskich na: “Najsmaczniejszy chleb i smarowidło Świętego Jakuba” oraz “Najsmaczniejszą zupę Świętego Jakuba”. Według komisji , która miała bardzo trudne zadanie dotyczące wyboru laureatów, wszystkie przysmaki okazały się być wybornymi, kulinarnymi pysznościami.
W pierwszym konkursie I miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Strzebuli, II miejsce Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce, III miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Wiśniewie. W konkursie na najsmaczniejszą zupę Św. Jakuba miejsca na podium zajęli odpowiednio: I Koło Gospodyń Wiejskich w Narcie, II Koło Gospodyń
w Woli Polskiej oraz III miejsce Koło Gospodyń w Jakubowie. Wszyscy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
W trakcie imprezy prelekcje o bezpieczeństwie przeprowadził dzielnicowy Gminy Jakubów Aspirant Krzysztof Krajewski.
Przy rytmach zespołu Agaband, tańcom nie było końca, można było podziwiać wystawione rękodzieła, uczestnicy brali również udział w grach i zabawach min konkursie talentów wokalnych.
Organizatorem i pomysłodawczynią festiwalu była Pani Hanna Wocial, współorganizatorem Koło Gospodyń Wiejskich w Jakubowie, zaś partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.
Dziękujemy wszystkim za obecność.

Accessibility