Galeria zdjęć dotyczy Koncertu Bożonarodzeniowego online, realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jakubowie, przy współfinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Koncert odbył się 20 grudnia 2020 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jakubów. Na zdjęciach występują: pan Stanisław Górka - artysta, pan Piotr Siła - artysta, pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów oraz pani Marta Krusiewicz – koordynator projektu.

20 grudnia 2020 roku na sali konferencyjnej Urzędu Gminy Jakubów  miała miejsce premiera Koncertu Bożonarodzeniowego online realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jakubowie. Partnerem i jednocześnie współorganizatorem Wydarzenia było Województwo Mazowieckie. Przedsięwzięcie współfinansowane zostało ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Koncert zaszczyciły swoją obecnością:  Pani Janina Ewa Orzełowska – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz Pani Hanna Wocial  – Wójt Gminy Jakubów, które na wstępie skierowały do mieszkańców Gminy Jakubów oraz wszystkich oglądających koncert gości ciepłe i serdeczne życzenia Bożonarodzeniowe. Narratorem koncertu był Pan Piotr Siła, zaś znamienitym artystą, który zaprezentował przegląd najpiękniejszych kolęd i pastorałek – P. Stanisław Górka.

W tym trudnym okresie pandemii nie dane nam było zorganizować tradycyjnego Spotkania Wigilijnego, podczas którego moglibyśmy osobiście przełamać się opłatkiem, składać życzenia i wspólnie kolędować.  Postanowiliśmy jednak przygotować, tym razem w wersji online, koncert najpiękniejszych kolęd i pastorałek, które tradycyjnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia wszyscy ochoczo śpiewamy. Organizując koncert chcieliśmy, aby słuchacze  utrwalili sobie, właśnie w tym  okresie świątecznym, teksty i muzykę kolęd, co przyczyniło się również do kultywowania tradycji i tożsamości kulturowej naszego regionu. Mamy świadomość, że spotkanie tego typu było tylko  namiastką tradycyjnego polskiego bożonarodzeniowego świętowania, jednak w obecnej sytuacji była to jedyna możliwa forma.

Dziękujemy wszystkim, którzy obejrzeli Koncert Bożonarodzeniowy, że byliście razem z nami. Głęboko wierzymy, że za rok spotkamy się na tradycyjnym Spotkaniu Wigilijnym –  nie online, ale na żywo.

Koncert w wersji online dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=1iqFyLwuLoU oraz na portalu społecznościowym pod adresem: https://www.facebook.com/gminajakubow.

Koordynator projektu
Marta Krusiewicz

Accessibility