Uczestnicy półkolonii zwiedzają muzeum sportu i turystyki

Tradycyjnie w Gminie Jakubów w drugim tygodniu wakacji odbyły się Półkolonie Letnie, w których wzięło udział 117 dzieci z terenu naszej gminy. Organizatorem wypoczynku była Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Półkolonie rozpoczęły się zapoznaniem uczestników z regulaminem oraz harmonogramem. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach sportowych malowaniu na sterczu i aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu. Koła Gospodyń Wiejskich w Mistowie, Jędrzejowie Nowym i Wiśniewie zorganizowały warsztaty lepienia pierogów. Mali kucharze bardzo chętnie przygotowywali ciasto na pierogi oraz farsz, a następnie po ugotowaniu, ze smakiem je degustowali. Przedstawiciele policji przeprowadzili lekcje dot. bezpieczeństwa podczas wakacji i odpowiednim reagowaniu w niebezpiecznych sytuacjach. Uczestników odwiedziła policyjna maskotka – Pan Rysio.
Dodatkowo koloniści pod czujnym okiem instruktorki, własnoręcznie wyplatali z kolorowych sznureczków i koralików – bransoletki, które później zabrali do domu, jako pamiątki z półkolonii.
Strażacy z OSP Łaziska, Mistów, Wiśniew przeprowadzili szkolenia z udzielania pierwszej pomocy medycznej.
OSP w Jakubowie udostępniła remizę, strażacy opowiedzieli o wozach bojowych i zadaniach, które wykonują podczas akcji ratunkowych.
Zajęcia survivalowe i konkurencje sportowe takie jak strzelanie, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Zapewniły podstawowe umiejętności, potrzebne do przetrwania w trudnych warunkach i uczyły pewności siebie. Dużo radości sprawiło dzieciom również miasteczko rowerowe, o które zadbał WORD Siedlce. Każdy z kolonistów na rowerze pokonywał tor przeszkód, jak również miał możliwość skorzystać z konkurencji rzucania do celu w alkogoglach.
Ostatniego dnia uczestnicy półkolonii udali się na wycieczkę do Warszawy. Atrakcjami były: zwiedzanie Muzeum Sportu i Turystyki, seans w Kinie Praha, oraz park trampolin i wiadomo najsłynniejsza restauracja, bez której żadna wycieczka nie może się odbyć.
Zainteresowanie dzieci taką formą wakacyjnego wypoczynku przeszło najśmielsze oczekiwania organizatora.
Półkolonie przebiegły bezpiecznie w miłej i spokojnej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji ww przedsięwzięcia:
– Panu Robertowi Momotowi – Komendantowi Komisariatu Policji
w Stanisławowie za zorganizowanie lekcji o bezpieczeństwie,
– Ochotniczym Strażom Pożarnym z Łazisk, Mistowa, Wiśniewa
i Jakubowa za szkolenia udzielania pierwszej pomocy,
– Kołom Gospodyń Wiejskich w Mistowie, Wiśniewie i Jędrzejowie Nowym za warsztaty kulinarne lepienia pierogów,
– Panu Danielowi Pióro i Tomaszowi Grzymała z WORD Siedlce za organizację zajęć w miasteczku rowerowym,
– Państwu Ewelinie i Marcinowi Frankiewiczom za survivalowe przygody,
– Pani Katarzynie Litwie za warsztaty rękodzieła,
– Panu Arturowi Wocial- Firma Mersi- Przewóz osób, za bezpieczny transport,
– Dyrektorom szkół podstawowych z terenu Gminy Jakubów a przede wszystkim Opiekunom, którzy dbali o bezpieczeństwo i opiekę nad uczestnikami tegorocznych półkolonii.

Accessibility