Zdjęcie przedstawia rowerzystów, uczestniczących w VII Międzygminnym rajdzie rowerowym w dniu 4 września 2022 roku.

W minioną słoneczną niedzielę, po raz już VII odbył się Międzygminny Rajd Rowerowy, organizowany przez włodarzy gmin: Jakubów, Stanisławów i Dobre.
Uczestnicy rajdu o godzinie 14.00 wyruszyli sprzed swoich urzędów, poprzez wcześniej wyznaczone trasy, aby ok. godz. 15.00 pojawić się na mecie w Łaziskach na placu OSP w Gminie Jakubów, gospodarza tegorocznego rajdu.
Tradycyjnie Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów zadbała o drobne upominki, które były przekazywane na starcie rajdu, przed Urzędem Gminy w Jakubowie.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Pan Mirosław Krusiewicz – Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie oraz reprezentujący Panią Annę Siarkowską Poseł na Sejm RP – Pan Tomasz Ruciński Dyrektor Biura Poselskiego.
Pan Tadeusz Gałązka Wójt Gminy Dobre, który dzielnie prowadził rowerzystów z Dobrego.
Pani Hanna Pietrzyk Sekretarz Gminy Stanisławów prowadząca rowerzystów ze Stanisławowa.
Na terenie OSP ŁAZISKA na wszystkich rowerzystów, którzy bardzo licznie dopisali, czekała przepyszna kiełbaska ufundowana w części przez Zakład Mięsny ,,Wierzejki’’ oraz Urząd Gminy w Jakubowie, przygotowana przez Panie kucharki ze Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie Nowym, grochówka sporządzona przez OSP Pustelnik i słodki poczęstunek od Gminy Dobre.
Podczas rajdu na mecie odbyło się Narodowe Czytanie ,,Ballad i Romansów’’ Adama Mickiewicza, w którym udział wzięli: Pan Tomasz Ruciński Dyrektor Biura Poselskiego Pani Anny Siarkowskiej, Pani Hanna Wocial Wójt Gminy Jakubów, Pan Tadeusz Gałązka Wójt Gminy Dobre, Pani Hanna Pietrzyk – Sekretarz Gminy Stanisławów, Pani Paulina Piotrowska Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jakubowie, dh Aleksandra Królak członek OSP Łaziska.
Pani Wójt Hanna Wocial podsumowała akcję sprzątania świata ,,KGW i OSP dla środowiska 2022’’ na terenie Gminy Jakubów. Jedenaście Kół Gospodyń Wiejskich: Antonina, Strzebula, Nart, Budy Kumińskie, Moczydła, Mistów, Jędrzejów Nowy, Kamionka, Ludwinów, Wiśniew oraz jednostka OSP Mistów podjęło to wyzwanie.
Pani Hanna Wocial bardzo serdecznie podziękowała za włożony trud i zaangażowanie mieszkańców w porządkowanie swoich sołectw, nagrodami pieniężnymi, upominkami oraz pamiątkowymi dyplomami.
Podczas odpoczynku Kabaret EWG z programem ,,Zygzakiem przez wieś’’ umilał czas, swoimi dowcipami i śmiesznymi skeczami.
Organizatorzy kierują serdeczne podziękowania dla funkcjonariuszy Policji, strażaków OSP, pogotowia ratunkowego za nadzór i zabezpieczenie trasy rajdu.
Już dziś zapraszamy na kolejny Międzygminny Rajd.

Accessibility