Na zdjęciach widać osoby jadące na rowerach, czerwony zabytkowy samochód z odkrytym dachem, które przemierzają trasę przez lasy, pola tereny zabudowane.

W  niedzielę 20 sierpnia  odbył się  VII  Międzygminny Rajd Rowerowy, organizowany przez Wójtów gmin:  Jakubów, Stanisławów i Dobre. Po krótkim powitaniu na placu przed Urzędem Gminy w Jakubowie  wszystkich uczestników i zaproszonych gości przez Panią Wójt Gminy Jakubów – Hannę Wocial rozpoczął się przejazd wcześniej wyznaczoną trasą: Jakubów, Łaziska, Wola Polska,  Gęsianka, Mlęcin, przy pięknej słonecznej pogodzie choć w 35 stopniowym upale.

W tym roku gospodarzem rajdu była gmina Dobre,  która gościła na placu  Szkoły Podstawowej w Mlęcinie.  Został przygotowany poczęstunek, Gmina Jakubów zapraszała na pyszną grochówkę,  Gmina Stanisławów na gorące kiełbaski , natomiast  Gmina Dobre na słodkie ciasta.  Po krótkim odpoczynku odbyły się konkursy i  animacje dla najmłodszych . Nowością promującą bezpieczeństwo podczas rajdu był konkurs   „Na najbardziej odlotowy kask rowerowy”  w którym  pięciu laureatów  zajęło pierwsze równoważne miejsca i otrzymało atrakcyjne nagrody. Dla pozostałych uczestników czekały nagrody pocieszenia. Odbyły się również zawody w przeciąganiu liny gdzie zajęliśmy II miejsce.  Dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych uczestników rajdu cieszył się konkurs taneczny dla dzieci. Dużo radości zarówno widzom jak i uczestnikom zapewniły kolejne konkursy: ,,Przelewanie wody”   konkurencja dla kobiet i ,,Łowienie jabłek” konkurencja dla mężczyzn.

Nad zabezpieczeniem tras przejazdu czuwali  Druhowie z OSP Jakubów, Mistów, Łazisk i Wiśniewa,  Policja, ratownicy medyczni.
Już dziś zapraszamy na rajd w maju 2024 roku.

Accessibility