Galeria zdjęć przedstawia jubilatów obchodzących 50- lecie pożycia małżeńskiego wraz z Hanną Wocial - Wójt Gminy Jakubów, Krzysztofem Domańskim - Przewodniczącym Rady Gminy Jakubów, radnymi z miejscowości Ludwinów, Izabelin oraz sołtysi sołectwa Ludwinów i Izabelin. Na zdjęciach znajdują się również rodziny jubilatów.

50-lecie pożycia małżeńskiego to wspaniała rocznica. Ożywiają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, mieniące się swoistym blaskiem. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale „Złote Gody” to jubileusz niezwykły, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku.
Jednak w tym roku ze względu na sytuację epidemiologiczną i wynikające z niej obostrzenia uroczystość miała odmienną formę. Niecodzienne wydarzenie miało miejsce 8 października 2020 r. od godz. 1200 , kiedy to w podróż po gminie Jakubów do tegorocznych jubilatów wybrali się : Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów, Krzysztof Domański – Przewodniczący Rady Gminy Jakubów, Zbigniew Jan Piątkowski – redaktor naczelny tygodnika „Co słychać?”, TV – WIZJA oraz Agnieszka Gogol -.pracownik ewidencji ludności.
Tegoroczni jubilaci doczekali się medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ten stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Medal nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
Tegoroczni Jubilaci to:
– Państwo Anna i Marian Abelscy z Ludwinowa,
– Państwo Irena i Henryk Bartniccy z Izabelina,
– Państwo Helena i Józef Czwarnóg z Kamionki,
– Państwo Krystyna i Antoni Sobotka z Przedewsia
Szanownym Jubilatom słowa uznania, podziękowania za piękny przykład dla młodszych pokoleń, oraz aktu uhonorowania dokonali włodarze gminy. Ponadto każda z par otrzymała bukiet kwiatów, dyplom lokalnych władz, wspaniałe życzenia oraz Alfabet Wspomnień Gminy Jakubów.
Drodzy Jubilaci w dniu Waszych rocznic gratulujemy tak długiego, zgodnego i szczęśliwego pożycia małżeńskiego, by Wasze życie było wszystkim, co w darze dać może: szczęście, pogodę, radość, razem z uśmiechem wieczystej miłości. Niech ta szczególna rocznica będzie okazją nie tylko do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

Opracował:
Agnieszka Gogol

 

Accessibility