Na zdjęciach znajdują się jubilaci, którzy obchodzili 50-tą rocznicę ślubu W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo: 1. Elżbieta i Mieczysław Drzazga z Aleksandrowa 2. Alina i Tadeusz Parol z Mistowa 3. Teresa i Ignacy Powałka z Aleksandrowa 4. Jadwiga i Antoni Wiktorowicz z Jędrzejowa Nowego 5. Henryka i Tadeusz Bodeccy z Józefina 6. Hanna i Ryszard Kopcińscy z Jakubowa 7. Alina i Józef Zabiega z Jędrzejowa Nowego 8. Elżbieta i Stefan Roguscy z Przedewsia 9. Danuta i Edward Wojciechowscy z Turku 10. Bożena i Henryk Wąsowscy z Jędrzejowa Nowego 11. Alina i Antoni Rawscy z Przedewsia 12. Janina i Ryszard Gruba z Woli Polskiej 13. Sabina i Tadeusz Zioło z Rządzy 14. Janina i Jan Piotrowscy z Antoniny 15. Maria i Tadeusz Kopcińscy z Jakubowa 16. Danuta i Ryszard Ślusarczyk z Jakubowa 17. Honorata i Wincenty Żabokliccy ze Strzebuli 18. Wanda i Ryszard Goźlińscy z Jędrzejowa Nowego 19. Zofia i Tadeusz Wójciccy z Mistowa 20. Janina i Ignacy Gąsior z Wiśniewa Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Uroczystość poprowadziła Pani Joanna Rosłońska - Inspektor Urzędu Gminy Jakubów. Uroczystego aktu dekoracji dokonała Pani Hanna Wocial - Wójt Gminy Jakubów, Pan Krzysztof Domański – Przewodniczący Rady Gminy Jakubów oraz Pani Kinga Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów. Oprawą artystyczną był koncert pt. „Miłość niejedno ma imię”. Wykonawcami koncertu byli P. Zofia Paczóska – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej oraz p. Wojciech Bardowski Prezes Stowarzyszenia Kultura z Pasją, którzy swoim wystąpieniem nadali podniosłego charakteru uroczystości 50-lecia pożycia par małżeńskich.

W niezwykle uroczystej oprawie 20-tu par z terenu gminy Jakubów w dniu
29 czerwca 2021 roku obchodziliśmy wspaniały jubileusz, 50-tą rocznicę zawarcia związku małżeńskiego, czyli złote gody. Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to rocznica niezwykła, tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem pół wieku. To właśnie ta piękna okazja była powodem uroczystości.
Jak pisał Konstanty Idefons Gałczyński “nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie.”

W gronie Szanowanych Jubilatów znaleźli się Państwo:
1. Elżbieta i Mieczysław Drzazga z Aleksandrowa
2. Alina i Tadeusz Parol z Mistowa
3. Teresa i Ignacy Powałka z Aleksandrowa
4. Jadwiga i Antoni Wiktorowicz z Jędrzejowa Nowego
5. Henryka i Tadeusz Bodeccy z Józefina
6. Hanna i Ryszard Kopcińscy z Jakubowa
7. Alina i Józef Zabiega z Jędrzejowa Nowego
8. Elżbieta i Stefan Roguscy z Przedewsia
9. Danuta i Edward Wojciechowscy z Turku
10. Bożena i Henryk Wąsowscy z Jędrzejowa Nowego
11. Alina i Antoni Rawscy z Przedewsia
12. Janina i Ryszard Gruba z Woli Polskiej
13. Sabina i Tadeusz Zioło z Rządzy
14. Janina i Jan Piotrowscy z Antoniny
15. Maria i Tadeusz Kopcińscy z Jakubowa
16. Danuta i Ryszard Ślusarczyk z Jakubowa
17. Honorata i Wincenty Żabokliccy ze Strzebuli
18. Wanda i Ryszard Goźlińscy z Jędrzejowa Nowego
19. Zofia i Tadeusz Wójciccy z Mistowa
20. Janina i Ignacy Gąsior z Wiśniewa

Podczas uroczystości, wręczone zostały Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
To polskie cywilne odznaczenie państwowe ustawione jako nagroda dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznaczenie co roku przyznawane jest przez Prezydenta RP. Złote Gody to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego.
Uroczystość poprowadziła Pani Joanna Rosłońska – Inspektor Urzędu Gminy Jakubów. W obecności wszystkich zebranych przed Panią Kingą Sosińską – Wójtem Gminy Stanisławów oraz Panią Bożeną Wyszomirską – Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego została odnowiona symbolicznie przysięga małżeńska. Uroczystego aktu dekoracji dokonała Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów, Pan Krzysztof Domański – Przewodniczący Rady Gminy Jakubów oraz Pani Kinga Anna Sosińska – Wójt Gminy Stanisławów. Włodarze gminy Jakubów oraz Stanisławów pod adresem dostojnych Jubilatów skierowały słowa uznania i podziękowania za godne i długie pożycie małżeńskie oraz za piękny przykład dla młodego pokolenia. Oprócz medali Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne. Ponadto dla naszych jubilatów listy gratulacyjne przygotował Pan Adam Struzik – Marszałek Województwa Mazowieckiego .Nie zabrakło również tortu oraz symbolicznego toastu. Oprawą artystyczną był koncert pt. „Miłość niejedno ma imię”. Zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jakubowie. Partnerem i jednocześnie współorganizatorem Wydarzenia jest Województwo Mazowieckie. Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Wykonawcami koncertu byli Pani Zofia Paczóska – Prezes Stowarzyszenia Edukacyjnego Ziemi Węgrowskiej oraz Pan Wojciech Bardowski Prezes Stowarzyszenia Kultura z Pasją, którzy swoim wystąpieniem nadali podniosłego charakteru uroczystości 50-lecia pożycia par małżeńskich.
Każda miłość jest podróżą w głąb siebie, każde małżeństwo jest odwagą wspólnego kroczenia przez wyboje i zakręty, każde spotkanie jest odpowiedzialnością, a każda decyzja ma konsekwencje. Po tylu latach wspólnego biesiadowania, wzdychania życzymy Wam dostojni jubilaci radości i spokoju na następne lata tej wspólnej podróży, serdecznie gratulujemy i życzymy dużo zdrowia i miłości.

Opracowała:
Agnieszka Gogol

Accessibility