W piękne majowe popołudnie dniu 14.05.2017r. w Gminie Jakubów odbył się V Rajd Rowerowy ,,Masz rower i chęć wokół Jakubowa kręć” pod patronatem Starosty Mińskiego – Pana Antoniego Jana Tarczyńskiego.

Peleton ruszył o godzinie 13.00 z placu przed Urzędem Gminy w Jakubowie. Trasą przejazdu były miejscowości: Jakubów- Przedewsie – Brzozówka-Józefin – Jędrzejów Stary – Przytoka – Budy Przytockie – Góry. Na każdym skrzyżowaniu bezpieczeństwa strzegli strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy oraz Policjanci z KP w Stanisławowie. W rajdzie wzięło udział ok. 400 osób.

Na terenie sołectwa Góry na placu zabaw nastąpiła meta rajdu. Tam też na rowerzystów czekała smaczna grochówka, słodki poczęstunek, ciepłe i zimne napoje. Całość imprezy przebiegła, zgodnie z oczekiwaniami organizatora Pani Hanny Wocial Wójta Gminy Jakubów, zwłaszcza że była to piękna, słoneczna niedziela, doskonała na rowerowe przejażdżki.

Przedsięwzięcie miało na celu integrację mieszkańców powiatu mińskiego oraz promowanie zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu. Najliczniejszą grupą uczestników byli oczywiście mieszkańcy Gminy Jakubów ale również mieszkańcy sąsiednich gmin tj. Dobrego, Cegłowa, Stanisławowa, Mrozów, Mińska Mazowieckiego.

Opracowała:
Ewa Klepacka

 

Accessibility