Galeria zdjęć z "Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Jakubowie" w dniu 18 grudnia 2022 roku.
Obrazek przedstawiający napis

18 grudnia 2022 r. odbyło się spotkanie wigilijne mieszkańców gminy Jakubów połączone z „Festiwalem Kolęd i Pastorałek w Jakubowie”. Gospodarzami wydarzenia były: pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów oraz pani Paulina Piotrowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jakubowie. Partnerem Wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego, a Festiwal Kolęd i Pastorałek w Jakubowie” współfinansowany został ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Wśród obecnych gości byli z nami samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych – policji i straży pożarnych, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych z terenu gminy Jakubów, sołtysi, radni, osoby duchowne, przedstawiciele Kół Gospodyń i Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Jakubów, nauczyciele i pracownicy oświaty, uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Jakubów, mieszkańcy gminy Jakubów oraz województwa mazowieckiego.
Przed zgromadzoną publicznością wystąpił Chór Miasta Garwolina działający przy Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, którego czarujący koncert był przeglądem najpiękniejszych kolęd i pastorałek.
Wójt Hanna Wocial złożyła wszystkim ciepłe życzenia świąteczne i zaprosiła do symbolicznego przełamania się opłatkiem, który pobłogosławił Ojciec Marcin Borządek z Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej z Mistowa. Wydarzenie miało miejsce w siedzibie OSP w Jakubowie. Na sali przez cały czas był obecny Mikołaj i jego pomocnicy. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować wyśmienitych potraw przygotowanych przez gminne koła gospodyń.
W trakcie spotkania rozstrzygnięty został konkurs na tradycyjną potrawę wigilijną dla KGW z terenu gminy. Wszystkie koła przygotowały wyśmienite pierogi i kapustę wigilijną. Na I miejscu znalazło się KGW Aleksandrów, na II miejscu – KGW Jakubów, na III zaś KGW Łaziska. Pozostałe Koła zajęły Ex aequo IV miejsce.
Wydarzenie umożliwiło udział mieszkańców w życiu kulturalnym, wymianę doświadczeń, integrację międzypokoleniową oraz kultywowanie lokalnego dziedzictwa kulturowego.

Opracowanie: Paulina Piotrowska
Marta Krusiewicz

Accessibility