Atrakcją tego wydarzenia była także szopka ze Świętą Rodziną, w rolę Maryi wcieliła się Edyta Wiktorowicz z Anielinka, w rolę Józefa – Filip Gogol z Aleksandrowa.

Jakubowski Orszak Trzech Króli pod hasłem „W jasełkach leży!” zorganizowany przez Wójt Gminy Jakubów Hannę Wocial i Dyrektor GBP w Jakubowie Paulinę Piotrowską we współpracy z Proboszczem parafii pw. Św. Anny w Jakubowie ks. Mirosławem Tempczykiem rozpoczął się uroczystą procesją wokół kościoła, a następnie Mszą Świętą, przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej w Jakubowie i Stanisławowie.

Orszak prowadzili strażacy z OSP Jakubów i OSP Wiśniew, Gwiazda – przewodniczka Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla, Trzej Królowie z symbolicznymi darami, w rolę których wcielili się: Sławomir Bodecki, Marek Stachowicz i Buba Badjie Kujateh oraz licznie przybyli mieszkańcy i goście przebrani w orszakowe stroje. Wszystkim rozdano korony i śpiewniki uzyskane z Fundacji Orszak Trzech Króli w Warszawie.

Po mszy świętej Orszak udał się na Plac Św. Jakuba Apostoła obok kościoła, gdzie odbyła się część artystyczna – korowody kolędowe przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej
w Jakubowie, Mistowie i Wiśniewie, rodzinne kolędowanie, a także prezentacja orszakowych strojów, które przygotowali mieszkańcy.

Atrakcją tego wydarzenia była także szopka ze Świętą Rodziną, w rolę Maryi wcieliła się Edyta Wiktorowicz z Anielinka, w rolę Józefa – Filip Gogol z Aleksandrowa.

Dzięki Państwu:

– Pani Agacie Drabarek prowadzącej Stodołę Alpaki w Jędrzejowie Nowym,

– Pani Anecie Leszczyńskiej prowadzącej Gang Kucyków,

– Panu Mieczysławowi Bartnickiemu ze Szczytnika,

– Panu Tadeuszowi Parolowi ze Szczytnika, członkowi zarządu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Radowych i Drobnego Inwentarza,

w szopce nie zabrakło także żywych zwierząt takich jak: alpaki, kucyki, cielaki, owce, kozy, króliki, kury, gołębie.

Na zebranych czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich „Kamyki” w Kamionce oraz specjał – pieczony wg staropolskiej tradycji prosiak.

Czas umilał zebranym występ Pana Marka Połynko, artysta wykonywał kolędy i pastorałki zachęcając zebranych do wspólnego kolędowania.

Pomimo zimowej, mroźnej aury podczas wydarzenia panowała wspaniała, rodzinna atmosfera.

Opracowała:
Inspektor
Aneta Bartnicka

Accessibility