Na wolności jest grupa dzieci przechowywana na zdjęciach. Wśród nich są objawy uśmiechu i różnokolorowe ubrania, a niektóre twarze są widoczne w wyniku ekscytacji lub zagrożenia.

W piątkowe przedpołudnie,  8 marca 2024 roku  w naszym urzędzie mieliśmy wyjątkowych gości. Z wizytą u Pani Hanny Wocial Wójta Gminy Jakubów, przybyli uczniowie klas  pierwszych Szkoły Podstawowej  w Jakubowie wraz z opiekunami.

 

Dzieci biorą udział w projekcie o tematyce przyrodniczo-krajoznawczej „Podróże małe i duże”, który ma na celu: budzenie zaciekawienia otaczającym światem, dostarczanie pozytywnych przeżyć odkrywania różnych regionów Polski, kultury ludowej i tradycji poprzez kontakt bezpośredni i obserwację, a także zdjęcia, albumy, filmy, muzykę, spotkania z partnerami projektu oraz  zdobywanie nowych doświadczeń.

 

Jedno z działań to wspólne tworzenie księgi podróży misia, po partnerskich klasach w całej Polsce. W czasie pobytu misia w szkole każda klasa dokumentuje jego pobyt. Miś do Jakubowa przyjechał  ze szkoły z Garbowa.

 

Pluszak towarzyszy uczniom w szkole kilka dni,  a następnie jest przesyłany wraz niespodziankami – materiałami promocyjnymi dotyczącymi  Gminy Jakubów, do innej miejscowości w naszym przypadku do szkoły w Będzinie.

Serdecznie pozdrawiamy mieszkańców Garbowa i Będzina.

Accessibility