Galeria zdjęć ze spektaklu teatralnego pt. „Czerwone sukienki”, który odbył się w Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jakubowie w dniu 6 listopada 2022 roku.
Logotyp dofinansowania ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W Remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jakubowie w dniu 6 listopada 2022 roku odbył się spektakl teatralny pt. „Czerwone sukienki” realizowany w ramach wydarzenia „Kultura pod strzechy – spektakle teatralne w Gminie Jakubów”. Gospodarzami spektaklu były Pani Hanna Wocial – Wójt Gminy Jakubów oraz Pani Paulina Piotrowska – Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jakubowie.

Wydarzenie było jednym z działań w projekcie pn. „COOLtura jest COOL. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”, współfinansowanym ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2014-2021 i Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021.

“Czerwone sukienki” to komedia w wykonaniu Teatru PARABUCH o sile kobiecej przyjaźni aż po grób… Z odrobiną czarnego humoru opowiada historię czterech przyjaciółek, których nie rozdzieli żadna siła. W spektaklu wystąpili: Iwona Drążkiewicz, Małgorzata Ruda Kamińska, Marta Romanowska, Natalia Soszyńska oraz Filip Lisowski. Reżyseria i scenografia: Ryszard Jakubisiak, Autor sztuki: Paul Elliott, tłumaczenie: Bogusława Plisz-Góral.

Było to pierwsze działanie merytoryczne w ramach realizowanego projektu, którego celem jest poprawa dostępu do kultury mieszkańców Gminy Jakubów i Stanisławów oraz wzmocnienie wymiaru lokalnego/regionalnego, poprzez realizację działań: artystycznych, edukacyjnych, kulturalnych, upowszechniających w obszarze: muzyki, sztuk scenicznych, literatury, filmu, rzeźby, dziedzictwa kulturowego, edukacji kulturalnej na terytorium o utrudnionym dostępie do kultury.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za liczny udział w spektaklu i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach i działaniach projektowych.

Opracowała:
Marta Krusiewicz
Inspektor
Urzędu Gminy Jakubów

Accessibility