Relacja dotyczy VI Międzygminnego Rajdu Rowerowego w Gminie Jakubów w dniu 11 września 2021 roku.

Tegoroczny VI Międzygminny Rajd Rowerowy zaplanowany na sobotę 11 września 2021 roku zgromadził wielu sympatyków Gmin Jakubów i Stanisławów. Od rana nasze oczy cieszyła piękna, słoneczna pogoda umilająca trasę przejazdu.

Miłośnicy rowerów wystartowali o godz. 12.00 sprzed budynku Urzędu Gminy w Jakubowie po powitaniu przez Panią Wójt Hannę Wocial – gospodarza rajdu w Gminie Jakubów oraz Posła Daniela Milewskiego. Wśród licznie zgromadzonych uczestników znaleźli się nie tylko mieszkańcy naszej gminy, dyrektorzy szkół, sołtysi i radni ale i sympatycy naszej Gminy z ościennych miejscowości. Dla naszych rowerzystów przygotowane były okolicznościowe naklejki oraz dzwoneczki do roweru będące pamiątką po Międzygminnym Rajdzie Rowerowym.

Po pokonaniu ok. 15 km trasy na mecie w Wólce Czarnińskiej, zebrali się już wszyscy uczestnicy Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów z Wójt Panią Kingą Sosińską. Wśród licznej obstawy wozów strażackich jednostek Ochotniczych Staży Pożarnych z terenu obu gmin oraz wozów policyjnych to jakubowscy kolarze doprowadzili jako pierwsi swój peleton na miejsce mety.

Po pokonaniu wyczerpującej trasy, na miejscu zakończenia rajdu organizatorzy przygotowali mały piknik. Dla rowerzystów czekała pyszna grochówka według przepisu Pań kucharek ze Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie Nowym, kiełbaski z grilla z Gminy Stanisławów oraz przepyszne ciasta z Koła Gospodyń Wiejskich „Wólczanki” w Wólce Czarnińskiej. Kolejki do przysmaków nie miały końca.

Po uroczystym powitaniu przez Wójtów Gmin przybyłych niestrudzonych drogą rajdowców, zebranym czas umilała muzyka
a dzieciom wesołe animatorki.

Accessibility